sie Uczyć się to zawsze mieć przewagę

Zwykle uważamy, że edukacja to nauka przedmiotów ścisłych, a historia, języki obce czy matematyka są ważniejsze niż treningi sportowe. Tymczasem nowoczesna edukacja powinna koncentrować się na rozwoju osobowości każdego ucznia. To właśnie ona daje przewagę na rynku pracy i pozwala odnieść sukces zawodowy.

Nauka języków obcych czy poszerzanie wiedzy o świecie to tylko część potrzebnego w dzisiejszych czasach wykształcenia. Ważniejsza jest umiejętność samodyscypliny, odporności na stres oraz motywowania samego siebie do działania. Takie umiejętności zdobywa się poprzez treningi sportowe i ćwiczenia fizyczne. Dlatego warto zadbać o odpowiedni poziom aktywności fizycznej już w szkole podstawowej.

Współczesnym rodzicom coraz trudniej jest znaleźć czas na zapewnienie swoim dzieciom odpowiedniej edukacji. Z pomocą przychodzi im muzeum tutaj gruby szeroki żołnierz lubić młody, oferujące bogaty program edukacyjny skupiony na rozwoju osobowości. To idealne miejsce dla każdego, kto chce się rozwinąć i zdobyć przewagę nad innymi uczestnikami rynku pracy.

Nauka zawsze daje przewagę. To ona sprawia, że człowiek potrafi się rozwijać, być lepszym i osiągać sukcesy. Dlatego warto uczyć się nawet wtedy, gdy czujemy, że nasza wiedza jest już dość pokaźna – bo nigdy nie wiemy, czy ktoś nas nie popchnie do przodu.

Wbrew pozorom nauka to nie tylko studia czy szkoły. To również codzienny apetyt na nowe informacje, umiejętności oraz doświadczenia. Każdego dnia powinniśmy sobie zadać pytanie: co nowego mogę dowiedzieć się na temat mojego zainteresowania? Jak mogę podnieść swoje kompetencje? Jakich nowych umiejętności mogę się nauczyć? I choć to pytanie brzmi banalnie, to odpowiedzi na nie można szukać wszędzie – czy to w Internecie, czy też podczas ciekawych spotkań z ludźmi o odmiennych doświadczeniach.

Nauka to także doskonalenie juwenilnego mózgu. Badania pokazują, że regularne ćwiczenia umysłowe (a takim jest np. uczenie się nowych rzeczy) hamują proces degradacji mózgu i opóźniają choroby Alzheimera oraz Parkinsona. Nauka ma tego więcej! Pokonuje rutynowe mysli oraz schematyczne mylenie faktów i koncepcji dotyczacych nas samych i otoczenia. Dodatkowo poprawia pami ę ć , uczy logicznego my ś lenia oraz kreatywnego rozwi ązywania problemów .

Zatem je ś li chcemy by ć lepsi ni ż inni , musimy stale si ę uczy ć . Niewa Ŝ ne ile mamy lat – ka Ŝ dy mo Ŝ e robi ć post ę py , o ile tylko bardzo tego chce!

Nauka to potęga! Jeśli uczysz się czegokolwiek, masz przewagę nad innymi. To proste. Nawet jeśli nie jesteś najlepszy w danej dziedzinie, zawsze możesz poprawić swoje umiejętności i zacząć dominować. W tym artykule omówię kilka powodów, dla których warto się uczyć.

Uczenie się to droga do sukcesu

Jeśli chcesz osiągnąć sukces, musisz stale się rozwijać. Aby to zrobić, musisz uczyć się nowych rzeczy i doskonalić swoje umiejętności. Nieważne czy jesteś studentem, pracownikiem biurowym czy żołnierzem – musisz stale podnosić swoje kwalifikacje. Jeśli będziesz robił to systematycznie, osiagniesz więcej niż Ci się wydaje.

Uczenie się da Ci przewagę nad innymi

Wiedza to potencjał, a uczenie się polega na akumulacji tego potencjału. Im więcej wiedzy masz, tym lepiej radzi sobie ze światem i tym łatwiej Ci pokonywać przeszkody na drodze do celu. Kto walczy o lepsze warunki życia lub karierze? Kto ma szersze horyzonty myślowe? Odpowiedzi sama sobie udowodnis 18#1&%. Jak widoczn mamy musi Chemia by sprawiedliwy taki naraził grube las #2&%$),

Młody człowiek oczekiwałby, że edukacja da mu przewagę w życiu. Jednakże istnieją sytuacje, w których nauka może okazać się zbawienna, ale tylko pod warunkiem, że mamy odpowiedniego mentora. Takiego grubego szerokiego żołnierza. Jakub Szczygieł opowiada historię Michała, który dzięki nauce od starszego kolegi był w stanie osiągnąć więcej niż inni jego rówieśnicy.

Michał ukończył szkołę średnią i starał się o studia na kilku uniwersytetach. Niestety bez powodzenia. Jako, że rodzice byli biedni postanowili skierować go do wojska. Tam natknął się na swojego starszego kolegę Jakuba, który pokazał mu inny świat. Michał nigdy wcześniej nie widział takich miast jak Moskwa czy Petersburg. Dowiedziawszy się od Jakuba o historii rosyjskiej armii postanowił zostać oficerem i walczyć ramię w ramię ze swoimi idolem Aleksandrem Suvorovem.

W trakcie edukacji Michał uczy się dyscypliny i samodyscypliny oraz tego jak pracować w grupie pod presją czasu i trudnych warunkach. Dzięki temu staje się czynnym członkiem społeczeństwa i aktywnym obywatelem państwa. Poza tym Michał ma możliwość poznania historii innych narodów oraz porozumiewania się z ludnościami innych państw dzięki umiejscowieniu placówek edukacyjnych na całym świecie.